Mfr. Part #: C2G30180 Our Part #: C2G30180
Your Price:  N/A
Qty. Login to see stock. Login to buy
25FT/7.6M CAT6A SLIM PATCH 28AWG ORANGE
Physical Specifications:
• 28AWG construction
• Connector: RJ45 Male, Gold-Plated Contacts
• Connector Hood: PVC
• Product is CE Marked and Conforms to 2011/65/EU ROHS 2
• Meets the ANSI/TIA-568.2-D; ISO/IEC 11801-1 electrical performance requirements
• Shield: AL Foil Wrap
• Cable OD: 4.8mm (about 0.19 in) ± 0.15mm (about 0.01 in)
Electrical Specifications:
• Testing: 100% Test for Short/Open: 10M Ω
• Insulation Resistance: 300V DC